02 marca 2020 18:28 | Aktualności

Dzień Żaby

Dzień Żaby to święto, które wypada 29 lutego, a więc raz na cztery lata. Tym bardziej żal je przegapić. Żaba nie bez powodu ma swoje własne święto - spełnia ważną rolę w ekosystemie oraz jest symbolem szczęścia.

I w naszej szkole obchodzono to nietypowe święto. Cały holl zazielenił się od przebranych za żabki uczniów. Dzieci dowiedziały się, między innymi o  tym, że żaby to gatunek kosmopolityczny, to znaczy o dużym zasięgu klimatycznym i że występuje na każdym kontynencie, oprócz Antarktydy. Plamki i kropki na ciele żab mają charakter odstraszający, a jednocześnie stanowią informację, że są niejadalne, a czasami nawet trujące.

Jako ciekawostkę, należy dodać, że żaby to płazy, choć nie to samo co ropuchy. Nadmienić tu trzeba, że to nie koniec tematu z żabami J, bo w marcu zaplanowany jest wyjazd do Teatru Lalki i Aktora na sztukę p.t. „Żabcia i Ropuch”