29 grudnia 2019 17:36 | Aktualności

,,To właśnie tego wieczoru

od bardzo wielu wieków

pod dachem tkliwej kolędy

Bóg się rodzi w człowieku…”

20 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5  już można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a to wszystko za sprawą utalentowanych uczniów To właśnie tego dnia odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Podczas koncertu można było usłyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki oraz współczesne piosenki świąteczne. W świąteczny nastrój wprowadziły nas  utwory takie jak np.: „Od serca do ucha”, „Gore gwiazda”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Kto wie czy za rogiem” i wiele innych. Mogliśmy również usłyszeć tradycyjną kolędę ukraińską, którą wykonali: Dmytro, Andrii i Oleksandr z klasy 7 a i „Cichą noc” w języku niemieckim zaprezentowaną przez Michała Belaka z klasy 8a.

Na koniec pani dyrektor Arletta Lenkiewicz złożyła wszystkim życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz pogratulowała młodym artystom wspaniałego występu.