18 grudnia 2019 07:11 | Aktualności

Biesiada Górnicza

„Szczęść Boże!” – to codzienne powitanie górników. W tym roku również usłyszeliśmy te słowa podczas kolejnej szkolnej biesiady górniczej. Było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ towarzyszył nam dziadek naszego ucznia – pan Zieliński, który z dumą przedstawiał kolegom swojego wnuka Sławka. Obaj ubrani w odświętne mundury prezentowali się bardzo dostojnie. Mieliśmy zaszczyt siedzieć przy wspólnym stole i słuchać ciekawych historyjek związanych z zawodem górnika. Pan Zieliński pracował w naszej kopalni aż do jej zamknięcia. Bardzo mocno doświadczył trudów tej pracy. Jako jedyny ocalał z katastrofy. Pozostali jego towarzysze stracili życie. Dziś dba o to, by pamięć o nich i o pozostałych górnikach nie zgasła. Podczas uroczystości nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Mój dziadek był górnikiem”. Nasi uczniowie zajęli w nim wysokie miejsca: Paweł Łuszczyk I miejsce Sławomir Zieliński II miejsce.