15 listopada 2019 11:13 | Aktualności

Apel dla klas IV- VIII z okazji 101. rocznicy odzyskania Niepodległości

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości z tej okazji 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło się przemówieniem wicedyrektor Anety Okonowskiej, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klasy 8a pod kierunkiem pani Jadwigi Spery, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne wykonane przez chór szkolny i jego solistów pod kierunkiem pani Agaty Guzek oraz usłyszeć przepiękne wiersze o tematyce patriotycznej. Uczniom z klasy 8a należy się szczególne uznanie, ponieważ był to ich debiut sceniczny, ale pomimo ogromnej tremy sprostali postawionemu przed nimi zadaniu. Na zakończenie pani dyrektor Arletta Lenkiewicz podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej pięknej uroczystości.