Pedagog szkolny, Psycholog szkolny, Szkolny Rzecznik Praw Dziecka

Pedagog  w szkole zajmuje się wspomaganiem uczniów, rodziców i nauczycieli. Prowadzi rozmowy indywidualne, pomaga w rozwiązywaniu problemów i trudnych sytuacji. Uczniowie, nauczyciele i rodzice mogą zwrócić się do pedagoga po pomoc i wsparcie w różnych sprawach: porozmawiać o problemach, rozwiać wątpliwości i uzyskać poradę lub informację gdzie szukać dalszej pomocy.

Pedagog zajmuje się również diagnozowaniem i rozwiązywaniem konfliktów rówieśniczych, wykorzystując w tym celu metody dostosowane do potrzeb i sytuacji.

Zawsze, gdy :

• masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • masz ochotę z kimś porozmawiać,
  • chcesz pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,
  • masz trudności w nauce,
  • czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny,
  • masz trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami,
  • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić

przyjdź do pedagoga – w jego gabinecie  możesz liczyć na pomoc.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić – pedagog przyjmuje codziennie udzielając konsultacji, porad i wsparcia zarówno uczniom jak i rodzicom w postaci spotkań indywidualnych oraz grupowych. Gdy oczekujesz dłuższej konsultacji najlepiej umówić się telefonicznie.